Jak pisać na bloga (Copywriting w 2021)

Wybierz coś, co Cię interesuje. Jeśli zależy ci na swoim temacie, napiszesz o nim w mocniejszy, bardziej wyrazisty sposób.
Wybierz coś, czym pasjonują się Twoi czytelnicy. Na czym zależy Twojej publiczności? Warto wiedzieć, aby móc ich zaangażować. I nie bój się niczego negatywnego (np. Dziesięć „zdrowych” produktów, których zawsze powinieneś unikać). Ludzkie nastawienie negatywne jest uzasadnione. Śmiem nawet rzucić przekonaniem, że takie tytuły i artykuły zachęcają do przeczytania, mimo dziwnego wydźwięku.

Inspiracja


Zainspiruj się innymi pisarzami. Nie, nie mam na myśli, że powinieneś plagiatować lub rażąco kopiować pomysły. Ale możesz rzucić okiem na to, o czym pisze konkurencja, i nadać tym tematom własną opinię. Jakie nowe informacje lub pomysły możesz wnieść do głowy czytelników?

Odpowiednio dobrany temat

Unikaj szerokiego podejścia – bądź konkretny. Będziesz przytłoczony, jeśli wybierzesz ogromny temat, taki jak komputery, i spróbujesz go opisać. Zamiast tego wybierz „10 przyjaznych dla budżetu komputerów do Twojego biura”. To dużo lepszy pomysł.

Emocjonalność i naturalność

Nasze mózgi są zaprogramowane do szukania niebezpieczeństwa (poważnie! Dacie wiarę?), więc w naturalny sposób pociągają nas ostrzeżenia i inne informacje, które są skierowane w stronę negatywów. Używanie negatywności jest rodzajem emocjonalnego pisania. Nawet media używają tego „sposobu” aby przyciągnąć naszą uwagę.

Ale to nie znaczy, że musisz być nieustannie przygnębiony, aby utrzymać czytelników w napięciu. Możesz wzbudzić zainteresowanie, używając języka emocjonalnego do pisania na tematy, które interesują Twoich czytelników.

Dobre zakończenie

Teraz nadszedł czas, aby napisać mega-mocne zakończenie, które pomoże utrwalić Twój post w umyśle czytelnika, wzbudzi zaangażowanie i zachęci do udostępniania w mediach społecznościowych. Dzięki temu może i Twoje profile zdobędą trochę sławy? Kto wie. Warto jednak spróbować, bo pisanie jest to swego rodzaju marketing.